Dzisiaj jest: 17.2.2019, imieniny: Donata, Gizeli, Łukasza

Zakopane: obchody 100. rocznicy objawień fatimskich

Dodano: 2 lata temu Czytane: 322 Autor:
Redakcja poleca!

Uroczystości odbędą się 6 czerwca w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem

Zakopane: obchody 100. rocznicy objawień fatimskich
Episkopat Polski weźmie udział w obchodach jubileuszu 100. rocznicy objawień fatimskich. Uroczystości odbędą się 6 czerwca w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem, które w tym roku świętuje 20-lecie pobytu tam Jana Pawła II.


Uroczystej Mszy św. będzie przewodniczył abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski i metropolita poznański.

Tego dnia zostanie ponowiony przez Episkopat akt poświęcenia Polski Niepokalanemu Sercu Maryi, zgodnie z prośbą jaka została skierowana przez Matkę Bożą w Fatimie. Pierwszy taki akt miał miejsce w 1946 roku, kiedy to na Jasnej Górze Episkopat Polski pod przewodnictwem prymasa kard. Augusta Hlonda dokonał poświęcenia naszej Ojczyzny Niepokalanemu Sercu Maryi.
 

Rok 2017 to również czas szczególnych rocznic dla pallotynów i sanktuarium na Krzeptówkach: 110. rocznica pracy pallotynów w Polsce, 30. rocznica koronacji figury Matki Bożej Fatimskiej przez Jana Pawła II w Rzymie, 20. rocznica konsekracji kościoła sanktuaryjnego przez Jana Pawła II i 10. rocznica śmierci ks. Mirosława Drozdka - pierwszego kustosza Polskiej Fatimy.

Źródło: http://niedziela.pl/artykul/27639/Zakopane-obchody-100-rocznicy-objawien